Co to jest?

W ciągu ostatnich kilku lat nowe badania naukowe wykazały, że odtwarzanie muzyki nienarodzonemu dziecku generuje ogromne korzyści. M.in.: - pomaga zmniejszyć poziom stresu matki w niełatwym okresie ciąży - wyrabia w dziecku nawyk spania - wspomaga umiejętności uczenia się - korzystnie wpływa na rozwój mózgu - tworzy fantastyczną więź matki z dzieckiem Naukowcy przyjmują, że płód słyszy i reaguje na dźwięki w łonie matki. Aktywne słuchanie zwykle zaczyna się około 24 tygodnia ciąży. Mimo że dzieci nie wiedzą nic na temat muzyki, są w stanie odróżnić melodię i słowa. "Muzyka stymuluje rozwój mózgu i aktywuje współpracę wielu obszarów mózgu. Nauka opiera się na plastyczności mózgu, która jest największa w pierwszych latach życia. Rozwój mózgu jest w zasadzie ustalany przez jego predyspozycje genetyczne, ale poszczególne jego struktury zależą od użytkowania. Mózg rozwija się w zależności od sposobu ich wykorzystania. Wszystkie doświadczenia są przechowywane w mózgu i mają istotny wpływ na jego struktury nerwowe. "mówi Wilfried Gruhn, emerytowany profesor Edukacji Muzycznej, Akademii Muzycznej we Freiburgu, Niemcy Słuchanie muzyki jest przyjemne, radosne i relaksujące.

Dla nienarodzonego dziecka, muzyka przygotowuje również ucho i mózg do słuchania i do wydobywania dźwięków języka. W toku badań wpływu muzyki na stymulację prenatalną wykazano jej ścisłą więź z podstawami nauki czytania, pisania i arytmetyki. Badania Thomasa R. Verny i Rene Van de Carr wykazały, że dzieci stymulowane muzyką w łonie wykazują po urodzeniu zaawansowane kompetencje wzrokowe, słuchowe, umiejętności językowe i rozwój motoryczny. Stymulacja muzyką jest więc jednym z pierwszych darów, które możemy ofiarować swym nienarodzonym dzieciom.

 

Dlaczego akurat Pas Lullabelly?

Odtwarzanie muzyki dziecku w łonie matki nie jest niczym nowym. Dotychczasowe sposoby skorzystania z jej dobrodziejstw nie były jednak zbyt dogodne. Nieporęczne słuchawki na brzuchu i ciągły brak pewności czy nie odtwarzasz muzyki zbyt cicho by maleństwo cokolwiek usłyszało, albo czy nie drażnisz przesadnie jego delikatnych uszek. Dodatkowo, ten dyskomfort dla mamy – uwiązanie do 1 urządzenia, 1 miejsca; żadnych możliwości mobilności. Jak więc rozwiązać ten dylemat: ukojenie maluszka najpiękniejszą z muzyk z niedogodnościami i obawami natury technicznej? Lullabelly to najlepsze rozwiązanie - najnowszy sposób na odtwarzanie muzyki dla dziecka znajdującego się w łonie matki. Muzyczny pas Lullabelly może być używany, gdy jesteś w podróży lub po prostu relaksujesz się w domu. Opatentowana formuła projektu Lullabelly jest łatwa w obsłudze, przyjazna i bezpieczna zarówno dla matki jak i dziecka. Lullabelly jest wyjątkowo miękki, regulowany, lekki, można go prać w pralce, i bardzo wygodnie nosić na ubranie lub bezpośrednio na swój brzuch. Duża kieszeń jest idealna do noszenia odtwarzacza przenośnego lub innych drobnych akcesoriów.

 

Czy jest to bezpieczne?

Prenatalna stymulacja muzyką powinna być stosowane z umiarem. Lullabelly wykorzystuje technologię dźwięku na bezpiecznym poziomie, z maksymalnym poziomem głośności podobnym do głosu matki i ojca, mówiących umiarkowanie głośno do swojego dziecka. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, głośnik Lullabelly posiada pokrętło regulacji głośności tak, by samodzielnie kontrolować poziom głośności słuchawek i odtwarzanej dziecku muzyki. Lullabelly jest bezpieczniejszą, wygodniejszą i bardziej komfortową alternatywą dla przykładnia słuchawek na brzuch, a nawet dla zwyczajnego wspólnego słuchania muzyki. Dzięki Lullabelly, rodzice mogą ofiarować dziecku dar muzycznej stymulacji bez zmiany własnego harmonogramu dnia, bez obaw czy nie krzywdzą własnego dziecka. Wody płodowe, w których żyje dziecko, są świetnym przewodnikiem dźwięku, jednak samodzielnie żadne z nas nie ma pewności czy poziom muzyki, którym doświadczamy dziecko nie jest zbyt intensywny lub za słaby. Pas Lullabelly gwarantuje, że natężenie dźwięku jest dokładnie takie jak być powinno i, bez względu na to jaką muzykę odtwarzamy, jej maksymalna głośność nie przekroczy dopuszczalnego poziomu porównywalnego z umiarkowanie głośną rozmową, w której atmosferze dziecko przebywa wszak cały czas. Lullabelly jest zalecany do stosowania począwszy od 3 trymestu ciąży, gdyż zgodnie z wynikami badań medycznych, zmysł słuchu dziecka jest w pełni rozwinięty a umiejętność "aktywnego słuchania" zaczyna już funkcjonować. Sugerowane zastosowanie: nie więcej niż jedną godzinę w trybie ciągłym oraz dwa do trzech razy dziennie.