Opinie o naszych pieluszkach wielorazowych

Opinie lekarzy o pieluszkach BoboLider

 

W roli mamy

Hanna Sz.  o pieluszka wielorazowa:
Pieluszka niewątpliwie zyskała naszą sympatię! Starannie wykonana i dobrze skrojona. Zewnętrzna powłoka wykonana materiału PUL, wewnętrzna z wyjątkowo ukochanego przeze mnie mikropolarku. Pieluszka typu kieszonka one-size –  posiada regulację za pomocą napów. Zatrzaski mocno się trzymają i nie odpinają podczas ruchów dziecka, nie sprawiając jednak żadnych trudności w zapinaniu i regulacji. Są wytrzymałe – szarpanie dziecka (samodzielne „odpinanie”) nie uszkodziło pieluszki. Posiada kieszonkę, w której umieszcza się wkładkę (lub dwie). Mikropolarek odciąga wilgoć od pupy i daje uczucie suchości. Pieluszka nie farbuje i nie odkształca się w praniu. Bardzo ważne – Szybko schnie! Wkład z mikrofibry: Zdecydowanie najlepszy wkład, jaki miałam okazję używać do tej pory! Duży i bardzo chłonny, po praniu zachowuje swoja miękkość – dzięki czemu dobrze układa się w pieluszce. Wkład z bambusa: Pierwszy jaki miałam okazję wypróbować. Bardzo miękki i „szlachetny” – wręcz „lejący”. Mniej chłonny od wkładu z mikrofibry. Jednak doskonały jeżeli chcemy używać 2 wkładów na raz (bardziej chłonna wersja). Dużo bardziej komfortowy dla dziecka. Niesamowicie swobodnie się układa i dopasowuje do pupy.
Polecam w imieniu swoim i „zdrowej pupy”, a wkładem jestem urzeczona!
Ocena: 5/5
Sylwia Ch. o pieluszka wielorazowa:
Pierwszy raz miałam styczność z pieluszką wielorazową. Pieluszka zyskała na tyle naszą sympatię, że postanowiłam zakupić kolejne “wielorazówki”! Pozytywne zaskoczenie. Duży plus dla producenta za starannie wykonanie i estetkę. Zewnętrzna powłoka wykonana z materiału PUL, wewnętrzna z mikropolarku, który odciąga wilgoć od pupy i daje uczucie suchości jak w standardowych pieluszkach jednorazowych. Pieluszka posiada regulację za pomocą nap. Dzięki nim można regulować jej wysokość i szerokość – rośnie razem z dzieckiem.  Z tyłu i przy nóżkach posiada gumeczki by lepiej dopasować się do pupy malucha i zapewnić lepszą szczelność pieluszki. Gumki są dobrze skrojone i nie uciskają dziecka. Zatrzaski mocno się trzymają. Zmiana pieluszki nie sprawia większych problemów. Napy szybko się zapina i odpina, jednakże dziecku ciężko samemu zdjąć pieluszkę. Wyprana pieluszka bardzo szybko schnie i nie zmienia swojego kształtu. Pieluszkę zakłada się wraz z wkładem wewnętrznym. Do wybory 2 rodzaje: z mikrofibry i bambusa. Wkład z mikrofibry: Duży i bardzo chłonny, po praniu zachowuje swoja miękkość. Idealnie dopasowuje się do kieszonki. Grubszy od wkładu bambusowego. Mój faworyt! Wkład z bambusa: Bardzo miękki i cienki, szybko schnie. Chłonność mniejsza niż w przypadku mikrofibry. Mi osobiście nie przypadł do gustu. Ilekroć go używałam zawsze „rolował” się w kieszonce, co powodowało małe przecieki. Zastosowanie razem wkładu z mikrofibry i bambusa stanowi idealną nocna wersję pieluszki wielorazowej. Polecam w imieniu swoim i małego testera.
Ocena: 5/5
(nie)Magda(Lena) o pieluszka wielorazowa:
Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z eko-pieluchowaniem, zaciekawiła mnie te forma i dzięki firmie Bobolider miałam okazję sprawdzić jak to jest w praktyce. Pieluszka zrobiła na mnie dobre wrażenie, jest miła w dotyku, więc i na pewno przyjemna dla naszego dziecka. Z łatwością dopasujemy rozmiar dzięki dużej ilości nap. Wykonana z materiału PUL - tkanina poliestrowa z laminatem poliuretanowym, formułą ta zatrzymuje wilgoć wewnątrz, natomiast laminat nie przepuszcza kropelek wody, a pozwala na przepuszczanie pary wodnej, dzięki czemu skóra oddycha. Jej wnętrze wykonane jest z mikropolarku, który podobno daje poczucie suchości. Podobno, bo moja córka chyba miała inne wrażenia. Po załatwieniu swojej potrzeby protestowała, czego początkowo nie wiązałam z pieluszką. W środku krył się wkład z mikrofibry, który wchłoną to co powinien, lecz kieszonka również była wilgotna, co już nie do końca mi się podobało. Wkład bambusowy wydaje się być cieńszy, ale chłonie dostateczne dużo, jednak odnoszę wrażenie, że wkład z mikrofibry jest lepszy.  Pieluszka przeszła kolejny test jakim było pranie. Oczywiście test zdany pozytywnie. Po pierwsze miałam wrażenie, że wyciągnęłam ją z pralki lekko wilgotną (wkłady było nieco bardziej mokre), po drugie – zanim wywiesiłam kolejne pranie pieluszkę mogłam już ściągnąć i testować dalej. Zostanie z nami do momentu odpieluchowania, które właśnie razem rozpoczęłyśmy. Jeśli ktoś jest zdecydowany na używanie pieluszek wielorazowych lub jest już z nimi zaprzyjaźniony myślę, że będzie zadowolony, a takim sceptykom jak ja proponuję spróbować, być może taki rodzaj pieluszek przypadnie im do gustu. Gdybym miała korzystać z takiego rozwiązania od urodzenia córki (pieluszki są przeznaczone od urodzenia – od 3 do 15kg), pewnie szybko bym zrezygnowała, pieluchowanie wielorazowe nie podbiło na tyle mojego serca, natomiast na okres żegnania się z pieluszkami, gdzie „wypadki” zdarzają się sporadycznie są odpowiednie. Oprócz tego pieluszka idealnie nadaje się na basen czy plażowanie (tu ważnym jest, że skóra dzięki temu oddycha, dlatego wgrywa z jednorazowymi) więc będziemy z niej jeszcze korzystać.
Ocena: 4/5

Allegro

 

Chusty

Ostatnio miałam przyjemność testować pieluszki firmy Bobolider i stąd ten wpis. Zauważyłam je w artykule sponsorowanym na dziecisawazne.pl i postanowiłam wypróbować, bo zaskoczyła mnie ich cena: 18,90 za kieszonkę z wkładem! I jednoznacznie żałuję, że nie było ich trzy lata temu, gdy urodziło się moje pierwsze dziecko. Pieluszka jest bardzo starannie wykonana, one size, moim zdaniem dla noworodków od wagi minimum 3,5 kg do praktycznie końca okresu pieluchowania, czyli 2 -2,5 lat.

Zewnętrzny pull spełnia swoje zadanie i pozostaje suchy a wewnętrzna mikrofibra odprowadza wilgoć do wkładki i daje komfort dziecku. Pieluszki te zmieniam co ok. 2 godziny (u rocznej córeczki). Na dłuższy spacer, czy na noc dobrze jest jednak włożyć do kieszonki podwójnie wkładkę lub po prostu tetrę, która więcej wchłonie, szczególnie przy dziecku powyżej 10 miesięcy. W przypadku pieluszek Bobolider mam tylko wrażenie, że są trochę węższe od innych mi znanych. Jednak nie stanowi to problemu. Może nawet lepiej dla już chodzącego dziecka, żeby nie pozostawało w szerokim rozstawie nóżek.

Pieluszka bardzo ładnie się spiera i nie traci na swojej wartości po wielokrotnym używaniu. Ma zapięcie na jeden rząd nap, bardzo wygodne, choć niektórzy rodzice wolą podwójny rząd. Dla mnie nie ma różnicy. Komfort ruchu jest zachowany i to jest najważniejsze.

Pieluszka bardzo szybko schnie do 6 godzin, dlatego warto mieć więcej wkładów by móc ją od razu używać. Wkłady z mikrofibry są mięsiste, dobrze uszyte. Jednak dla większego dziecka niewystarczające. Zaskoczyła mnie za to wkładka z bambusa, bardzo niepozorna, wręcz cienka i delikatna a chłonie bardzo dobrze.

Ponieważ to recenzja a nie artykuł sponsorowany staram się poszukać czegoś na minus, jakiejś wady… Hmm, nie potrafię, nic na siłę. Pieluszki są fajne i jeszcze w takiej cenie! Ogólnie polecam! Niczego im nie brakuje i są dostępna w atrakcyjnych kolorach. Sklep przesyła wszystko bardzo szybko i jest z nimi miły kontakt.