Rodzaje pieluszek wielorazowych:

Pieluszki wielorazoweWkłady wielorazoweAkcesoria pieluszkowe

Pieluszki wielorazowe mogą być rozmiarowe lub one-size (regulacja przy pomocy troczków lub nap). One-size są bardziej uniwersalne i wystarczają nam na dłużej.

 • Formowanka + otulacz - w tym przypadku dosłownie zszywa się w kilku warstwach różne materiały nadając im formę
   pieluszek jednorazowych. Zapinane są na rzepy, zatrzaski albo wiązane na troczki. Dobrze dopasowany otulacz utrzyma pieluszkę formowaną na miejscu, nawet jeśli nie posiada ona żadnego zapięcia. Pieluszki tego typu są szczególnie bezpieczne jeśli chodzi o ryzyko wypływania z nich zanieczyszczeń. Pierwszym zabezpieczeniem jest sama pieluszka, a drugim otulacz albo majtki wełniane. Zamiast pieluszki formowanej z otulaczem można używać złożonych pieluszek tetrowych (tzw. pieluszki składane). Wersja dla niezbyt przyzwyczajonych do komfortu.
 •   
 • AiO (All In One) - pieluszka formowana wszyta w otulacz. Występuje w wielu rozmiarach i kolorach. Nie wymaga dodatkowego otulacza. Dość długo schnie.

 • Kieszonki - pieluszki, do których wkład chłonny wkładamy do kieszonki miedzy mikropolarkiem (materiał odciągający wilgoć z dala od pupy dziecka), a zewnętrzną warstwą z materiału PUL (nieprzepuszczający wilgoci na zewnątrz). Zaletą jest szybki czas schnięcia – osobno suszymy pieluszkę, osobno wkład. Warto mieć więcej wkładów, gdyż pieluszka szybciej schnie i można jej szybciej użyć ponownie. Są uniwersalne - posłużą przez cały okres pieluchowania – od 3 do 15 kg. Dzięki napom można regulować rozmiar i dopasować dokładnie do figury dziecka.

 

Obecnie pod naszą marką oferujemy na rynku pieluszki typu:

Kieszonki są bardzo proste w obsłudze!

Schemat pieluszek Bobolider

Krótka instrukcja obsługi:

 1. Do kieszonki wkładasz superchłonny wkład,
 2. Zakładasz dziecku pieluszkę, dopasowując zatrzaski do jego figury,
 3. Dziecko zapełnia pieluszkę (wilgoć przenika do wkładki i tam się zatrzymuje),
 4. Maluszek nie odczuwa wilgoci bo delikatny mikropolarek izoluje go od moczu,
 5. Zawartość pieluszki nie przenika na zewnątrz bo warstwa PUL powoduje, że ubranka będą suche,
 6. Po zmoczeniu pieluszki może wystarczyć wymiana samego wkładu (dlatego warto ich mieć więcej niż kieszonek),
 7. Pierzemy kieszonki w temp. 35 stopni, czyli maksymalnie w takiej jak przy praniu ręcznym. W pralkach wystarczy nam 30 stopni. Wkłady pierzemy w temp. 30-90 stopni max.,
 8. Nie trzeba prasować! Po wyschnięciu znów można używać.

Rodzaje pieluszek wielorazowych

 


Pieluszka wielorazowa Newborn
– dla noworodków polecamy pieluszki Newborn. Są to pieluszki specjalnie dostosowane do niewielkich rozmiarów urodzeniowych

Pieluszki wielorazowe Newborn

 dziecka – do ok. 12 kg (są węższe od standardowych). Dzięki swym wymiarom zmieszczą się pod każde (nawet malutkie) niemowlęce ubranko. Składają się z otulacza i dwóch wkładek zapinanych na zatrzaski (mniejszej – na dzień i większej na noc).

Pieluszka wielorazowa LUX - Nowa seria pieluszek wielorazowych BOBOLIDER LUX to trzy pieluszki (AIO, SIO i „kieszonka”) w jednym
Nowa seria pieluszek wielorazowych BOBOLIDER LUX to trzy pieluszki (AIO, SIO i „kieszonka”) w jednym, ponieważ znajdziecie w nich cechy każdej z tego typu. Jest przeznaczona dla dzieci od urodzenia (rozmiar XS, <3 kg) do około 18 miesięcy (L) – w pasie 28 – 46 cm. Dzięki dwuwarstwowemu wkładowi (wszyty) oraz odpinanemu wkładowi z bambusa skraca się czas schnięcia pieluszki.

Otulacze ECO Bobolider
Firma Bobolider ma w swojej ofercie znakomite otulacze one size (rozmiar regulowany za pomocą nap) w 10 kolorach. otulacze
Do naszych otulaczy pasują zarówno pieluszki formowane, muślinowe, prefoldy jak i wkłady marki Bobolider. Szczególnie polecamy wkłady „na noc” – można je złożyć warstwą bambusową (dziecko czuje, że ma mokro) lub warstwą z mikropolaru (dziecko czuje sucho). Otulacze szczególnie polecamy dla starszych dzieci oraz do oduczania od pieluszek. Nie polecamy stosowania otulaczy z wkładami z mikrofibry – wysuszają one skórę, co może prowadzić do podrażnień i odparzeń.